Arrestohet një polic në Gjakovë, dyshohet për ngacmimin dhe dhunimin e një gruaje

28 nëntor 2023 | 14:08

Inspektorati Policor i Kosovës (IPK) ka arrestuar një polic në Gjakovë nën dyshimin për kryerjen e veprës penale “ngacmim” dhe “dhunim”.

Sipas njoftimit të IPK-së, polici dyshohet se kishte shantazhuar viktimën përmes disa fotove dhe video incizimeve.

“Pas pranimit të këtyre informacioneve, hetuesit e IPK-së në koordinim me prokurorinë kanë ndërmarrë veprime hetimore pas të cilave zyrtari policor i dyshuar në këtë rast është arrestuar kurse nga prokurori kompetent i është caktuar masa e ndalimit për 48 orë”, ka njoftuar IPK-ja

Njoftimi i plotë i IPK-së:

Hetuesit e IPK-së arrestuan një zyrtar policor të dyshuar për ngacmim dhe dhunim

Gjakovë, 28 nëntor 2023,

Inspektorati Policor i Kosovës respektivisht hetuesit e Departamentit të Hetimeve kanë arrestuar sot një zyrtar policor në Gjakovë me dyshimin se i njëjti ka kryer veprën penale të “Ngacmim” dhe “Dhunim”.

Inspektorati Policor kishte pranuar informacione dy ditë më herët nga Policia e Kosovës dhe ankuesja e cila ka denoncuar rastin në të cilin rast ky zyrtar policor dyshohet se ka kryer veprime të kundërligjshme.

Bazuar në veprimet fillestare hetimore dyshohet se zyrtari policor ka shantazhuar viktimën në këtë rast përmes disa fotove dhe video incizimeve.

Pas pranimit të këtyre informacioneve, hetuesit e IPK-së në koordinim me prokurorinë kanë ndërmarrë veprime hetimore pas të cilave zyrtari policor i dyshuar në këtë rast është arrestuar kurse nga prokurori kompetent i është caktuar masa e ndalimit për 48 orë .

Hetuesit e IPK-së në koordinim të plotë me Prokurorinë e Shtetit, do të vazhdojnë të ndërmarrin edhe veprime të tjera hetimore drejt ndriçimit të plotë të të gjitha rrethanave që ndërlidhen me këtë rast.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Manchester United do të nënshkruajë një mbrojtës të nivelit të…