Arsenali fiton ndaj Evertonit

23 shtator 18:55

Arsenali e mposhti sot në Premier Ligë, Evertonin me rezultat 2-0.

Pjesa e parë e ndeshjes u mbyll me rezultat 0-0, kurse në pjesën e dytë, Arsenali shënoi dy gola që në fund i sollën tri pikë të reja.

Në minutën e 56-të, Alexandre Lacazette shënoi për 1-0. Golin e dytë dhe të fundit në ndeshje e shënoi Pierre-Emerick Aubameyang (59). Granit Xhaka dhe Shkodran Mustafi luajtën gjatë nëntëdhjetë minutave dhe ishin ndër më të mirët për skuadrën vendase.

/Epoka e re/

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Të mërkurën (më 26 shtator), në orën 13:00, OVL UÇK,…