Arsenali në Ukrainë për t’u konfirmuar lider i grupit

29 nëntor 2018 | 11:41

Skuadra e Arsenalit, ku luajnë shqiptarët Granit Xhaka dhe Shkodran Mustafi, sonte (e enjte) në Ukrainë synon të fitojë për ta siguruar pozitën e parë në Grupin E.

Kundërshtar i Arsenalit është skuadra e Vorskla Poltavës ku luan shqiptari Ardin Dallku, i cili është pjesë e Përfaqësueses së Kosovës. Në ndeshjen e parë në mes të këtyre dy skuadrave fituese doli skuadra e Arsenalit me rezultat 4-2, por me tri pikët e reja anglezët e sigurojnë pozitën e parë, pasi kualifikimin e kanë siguruar për faktin se kanë dhjetë pikë.

Skuadra tjetër e madhe evropiane, Milan, e pret skuadrën Dudelangen, ku kërkon maksimumin e pikëve në mënyrë që t’i ruajë shanset për kualifikim në raundin tjetër të Ligës së Evropës. Milani zë vendin e dytë në Grupin F me 7 pikë, aq sa ka Olimpiacosi në vendin e tretë, kurse Betisi është në vendin e parë me tetë pikë. Grupi G vazhdon të jetë më interesanti, pasi katër skuadrat janë në garë për kualifikim.

Spartak Moska e pret Rapidin e Vjenës, kurse Rangersi i Stiven Gerradit dhe Eros Grezdës luan ndaj Villarrealit. Të parët me gjashtë pikë në grup janë Villarreali, në dy pozitat e tjera renditen Spartaku dhe Rangersi me nga një pikë më pak, kurse i fundit me katër pikë është Rapidi.

Grupi A

18:55 Bayer Leverkusen – Ludogorets Razgrad
18:55 Zuerich – AEK Larnaca

Grupi B

18:55 Rosenborg – Celtic
18:55 Salzburg – Leipzig

Grupi C

18:55 Bordeaux – Slavia Prague
18:55 Zenit – Koebenhavn

Grupi D

18:55 Anderlecht – Spartak Trnava
18:55 Fenerbahce – Dinamo Zagreb

Grupi E

18:55 Qarabag – Sporting CP
18:55 Vorskla Poltava – Arsenal

Grupi F

18:55 Milan – Dudelange
18:55 Real Betis – Olympiacos

Grupi G

16:50 Spartak Moscow – Rapid Wien
21:00 Rangers – Villarreal

Grupi H

21:00 Apollon L. – Lazio
21:00 Eintracht F. – Marseille

Grupi I

21:00 Malmoe – Genk
21:00 Sarpsborg – Besiktas

Grupi J

18:55 Krasnodar – Akhisarspor
21:00 Standard Liege – Sevilla

Grupi K

16:50 Astana – Dynamo Kyiv
21:00 Jablonec – Rennes

Grupi L

18:55 BATE Borisov  – Vidi FC
21:00 Chelsea – PAOK

/Epoka e re/

 

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Thirrjet në grup, rishikimin e videove nga paneli i njoftimeve…