Atleti shqiptar shkruan historinë, kualifikohet në gjysmëfinalet e Kampionatit Botëror

01 mars 2024 | 16:56

Franko Burraj ka shkruar historinë duke u bërë i pari atlet shqiptar mashkull që kualifikohet në gjysmëfinalet e një kampionati botëror.

25-vjeçari po merr pjesë në Botërorin që po zhvillohet në Glasgou të Skocisë dhe arriti të kualifikohet për në gjysmëfinalet e 400-metrave me kohën 46.86 sekondat, 3 të qindat më pak se rekordi kombëtar që mbahet nga vetë ai.

Gara e gjysmëfinales do të zhvillohet po sot, në orën 22:10, me Burrajn që do të synojë finalen.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Egnatia regjistron ndeshjen e pestë radhazi pa fitore në kampionat.…