Atletico i rikthehet fitoreve në Spanjë

11 mars 18:05

Atletico Madridi një javë pas humbjes nga Barcelona i është rikthyer fitoreve në La Liga, duke e mposhtur me rezultat bindës 3-0 Celta Vigon.

Antoine Griezmann në fund të pjesës së parë, dhe Vitolo e Angel Correa në pjesën e dytë i shënuan golat për ekipin fitues, kurse mysafirët e kishin të pamundur të realizonin edhe golin e nderit.

Pas kësaj xhiro Atletico është e dyta dhe ka tetë pikë më pak se Barcelona, kurse nënta me 38 pikë.

Redaksia online
(e.r. / epokaere.com)

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Sioni e ka shkatërruar Thunain duke e mposhtur 7-2, në…