Aubameyangi, gati të largohet nga Bundesliga

13 dhjetor 19:21

Dëshira e Pierre-Emerick Aubameyang për t’u larguar nga Borussia Dortmund është shfaqur prej kohësh, por tani sulmuesi duket më i vendosur se kurrë. Madje ka filluar të bëjë gati valixhet.

Hapi i parë është që ka bërë sulmuesi i verdhezinjve është nxjerrja në shitje e Lamborghinit të tij.

Makina sportive e modelit Aventador është një nga pjesët e çmuara të konleskionit të Aubameyang. Lajmin për shitjen sulmuesi e ka postuar në faqet e kryesore online të shitjes së autoveturave, me një foto të tij mbi makinë dhe mediet vendase e kanë interpretuar si një indicie për largimin nga Bundesliga.

Ndërkohë lajme vijnë edhe nga Spanja, ku sipas El Mundo Deportivo, Real Madrid ka vënë në shenjestër sulmuesin e Dortmund. Presidenti Floretino Perez e shikon atë si alternativë për Icardin, që duket më pak i arritshëm në këtë pikë të sezonit.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Uragani Irma ishte fjala më e kërkuar për vitin 2017…