Bahri Gashi i ftuari i radhës i Gjykatës Speciale

17 janar 15:17

Ish-pjesëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Bahri Gashi është i ftuari i radhës i Gjykatës Speciale.

Ai do të intervistohet në cilësinë e të dyshuarit.

Lajmin e ka bërë me dije vetë Gashi, i cili përmes një postimi në llogarinë e vet në “Facebook”, ka shkruar se ftesën për intervistim e ka pranuar të enjten.

“Familjarë dhe miq të nderuar, Ju njoftoj se dje me datën 16.01.2020 kam marrë ftesë të paraqiten në Prokurori Speciale në Hagë, në cilësi e të dyshuarit”, ka shkruar ai.

/Epoka e re/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Skuadra që ka bërë ligjin në pesë vitet e fundit…