Bashkimi, i pamposhtur në Liga Unike Femrat

28 shkurt 2024 | 11:46

Bashkimi vazhdon të jetë i pamposhtur në Liga Unike Femrat. Skuadra prizrenase ka mundur Flamurtarin me rezultat 67:78 (13:23, 16:18, 24:21, 14:16), në javën e gjashtë të Liga Unike Femrat.

Mysafiret e nisën ndeshjen më mirë, me një seri prej 0:9, duke vazhduar me lojë të mirë dhe e fituan çerekun e parë 13:23. Epërsia e prizrenaseve u ngrit në 16 pikë, 25:41, derisa shkuan në pushim me rezultat 29:41.

Në pjesën e dytë, Bashkimi ruajti epërsinë dhe fitoi 67:78.

Më e dalluara te vendaset ishte Asia Henderson me 20 pikë e shtatë asistime, kurse te mysafiret u dalluan Adrienne Godbold me 23 pikë, Sarah Mgbeike me 20 pikë e nëntë kërcime dhe Arbnore Perquku me 10 pikë, tetë kërcime e 11 asistime.

Flamurtari ka dy fitore e katër humbje, kurse Bashkimi gjashtë fitore në gjashtë ndeshje.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, së bashku me presidentin e…