Bayerni nuk gabon kundër Leverkusenit

20 prill 22:35

Bayern Munchen vazhdon të fitojë e të shkojë drejt titullit kampion. Ditën e sotme skuadra e Hansi Flick mundi të triumfojë ndaj Bayern Munchen me shifrat 2-0.

Golat që vendosën ndeshjen erdhën shumë shpejt. Fillimisht shënoi Choupo-Moting në minutën e 7 e më pas dyfishoi Kimmich në minutën e 13.

Pas kësaj fitoreje Bayern renditet në vendin e parë në kutoën e 71 pikëve, 10 më shumë se Leipzigu ndjekës. Në ndeshjet e tjera triumfuan Koln, Eintracht dhe Arminia.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ka qenë Kremlini i pari që ka thirrur ambasadorin e…