Besa largon katër futbollistë

15 maj 2018 | 16:01

KF Besa nga Peja, pas rënies në Ligën e Parë, ka larguar edhe katër lojtarë.

Bëhet fjalë për Benjamin Redzoviqin, Fatmir Molabeciroviqin dhe Tihomir Zivkoviqin, kurse prej kohësh është larguar edhe sulmuesi ferizajas Shkëmbim Salihu.

“Ndoshta një nga faktorët kryesor është afati kalimtar i janarit, me ç’rast përforcimet e ardhura nuk kanë mbushur pritshmëritë”, ka thënë Valdet Shoshi, trajner i Besës. Skuadra pejane është ndër klubet më të suksesshme në futbollin e Kosovës, kurse kjo është hera e parë që kjo skuadër bie në Ligën e Parë.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Sindikata e Pavarur e Hekurudhave – Trainkos i ka dhënë…