Bie dëborë e verdhë

05 dhjetor 11:06

Disa qytete në veriperëndim të Kinës janë mbuluar me dëborë të verdhë, një pamje e rrallë e shkaktuar nga moti i ftohtë dhe stuhitë e rërës në rajon.

Videot e filmuara nga banorët në rajonin e Xinjiang tregojnë borën e bardhë të mbuluar nga një shtresë rëre dhe pluhuri, një fenomen i pazakontë që disa e krahasuan me ëmbëlsirën tiramisu.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Një grup arkitektësh dizajnuan një ishull me shtëpi të vogla…