Biznesmenë dhe afaristë nga diaspora i bashkohen Nismës Socialdemokrate

30 shtator 2019 | 18:01

Një grup i biznesmenëve dhe afaristëve që veprojnë në diasporë janë bërë pjesë e familjes së Nismës Socialdemokrate.

Kastriot Kryeziu, Adil Suteri, afaristë nga diaspora dhe Besian Kryeziu, Fatmir Kryeziu afaristë nga Kamenica kanë zyrtarizuar aderimin në Nisma, duke u bërë “Bashkë për Shtetin”.

Ata janë mirëpritur nga kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, i cili u ka uruar mirëseardhje dhe i ka falënderuar ata për besimin e dhënë.

Limaj ka thënë se bashkë me ta, dhe me të gjithë ata që po i bashkohen Nismës Socialdemokrate, do ta udhëheqin Kosovën në mënyrën e merituar.

Nisma Socialdemokrate është shndërruar në adresën kryesore të diasporës, asaj i janë bashkuar figura të rëndësishme që veprojnë jashtë Kosove.

Bekim Brestovci është biznesmeni nga diaspora që është edhe kandidat për deputet, ndërsa së fundmi në Nismës i janë bashkuar edhe kik boksieri i njohur, Azem Maksutaj dhe qindra figura tjera publike e jo publike.

/Epoka e re/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kush do të besonte se rruga tatëpjetë e lagjes Velania…