Boksieri profesionist, Altin Zogaj rikthehet pas 9 muajsh me një fitore të mrekullueshme!

17 mars 2024 | 17:03

Kampioni Evropian në Boks, Altin Zogaj festoi rikthimin e tij në mënyrë të mrekullueshme pas një pushimi prej 9 muajsh, shkaku i një operimi në krah. Në ndeshjen e tij të 13-të profesionale, ai goditi kundërshtarin e tij me precizitet dhe kontroll të mrekullueshëm që nga sekonda e parë e fillimit të meçit.

Në 10 sekondat e fundit të raundit të parë të ndeshjes, Zogaj gjuajti një goditje të fortë që dërgoi kundërshtarin në dysheme. Referi numëroi kundërshtarin, por e dërgoi atë në cepin e tij për pushimin midis raundeve. I plagosur rëndë dhe i trullosur, kundërshtari u kthye prapa në cepin e tij, por nuk ishte më në gjendje të ngrihej për raundin tjetër.

Me këtë fitore bindëse, Drenicaku Altin Zogaj mbetet ende i pamposhtur dhe mund të shfaqë një bilanc të mrekullueshëm prej 13 fitoresh, 0 humbjeve dhe 7 goditjeve me KO. Rikthimi i tij u festua nga tifozët dhe ekspertët në të njëjtën mënyrë. Mbetet për t’u parë se cilat sfida do t’i merr në anëtarësim boksi ky boksieri i talentuar në të ardhmen.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Shkruan: Hisen Berisha Trazirat e marsit ishin bumerang për ne…