Brazili synon triumfin në Botëror

08 nëntor 11:13

Pas dy dekadash, Brazili do të synojë triumfin e tij të parë në Kupën e Botës. Fitorja në Botërorin e South Korea & Japan duket e largët dhe tani duket se ka ardhur momenti për sukses.

Ata do të shkojnë në turneun e vitit 2022, si skuadra më e mirë në botë sipas renditjes dhe shumë nga emrat në listën e trajnerit Tite do të jenë emra të njohur që luajnë për disa nga skuadrat e klubeve më të mëdha në botë.

Kjo përfaqësuese ka fituar shtatë ndeshje radhazi për të mbërritur në këtë kompeticion dhe nuk ka humbur asnjë nga 15 ndeshjet e fundit.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Thelbi i tensioneve në mes të Kosovës dhe Serbisë nuk…