Buxhovi: Thaçi ishte partner i faktorit ndërkombëtarë, Rugova ishte jashtë loje

03 mars 2021 | 21:58

Historiani Jusuf Buxhovi tha se presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova ishte jashtë loje sa i përketi partneritetit ndërkombëtar.

Historiani Jusuf Buxhovi në emisionin Pressing të T7 tha se Hashim Thaçi ishte partner i faktorit ndërkombëtarë së bashku me ekipen e tij.

“Partner i faktorit ndërkombëtar ka qenë Hashim Thaçi me ekipin e tij”, tha Buxhovi.

Buxhovi po ashtu tha se Rugova e ka përjetuar rëndë vrasjen e Ahmet Krasniqit si dhe që faktor kryesor u bënë Hashim Thaçi dhe UÇK-ja./Express

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ne kemi bashkëpunim ndërinstitucional. Po jemi takuar gjatë organizimit për…