Cakaj: Për pastërtinë e UÇK-së duhet të reagojmë si komb!

05 korrik 2020 | 23:26

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë në detyrë, Gent Cakaj, ka vazhduar me reagimet e tij lidhur me ftesën nga Dhomat e Specializuara të Gjykatës Speciale ndaj Hashim Thaçit e Kadri Veselit. Ai ka thënë se është fare e thjesht, kur mbrohen çlirimtarët dhe lufta e tyre. “Kur vjen puna te pastëria dhe drejtësia e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës nuk duhet të reagojmë si shumë parti, as si dy shtete, por si një komb”!.

Postimi i plotë i ministrit Cakaj:

Fare thjesht:

Kur vjen puna te pastëria dhe drejtësia e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës nuk duhet të reagojmë si shumë parti, as si dy shtete, por si një komb!

Historina e UÇK-së dhe e popullit shqiptar nuk mund të njolloset asnjëherë e nga askush! Ndaj, secili prej nesh, i bindur në pafajësinë e themeluesve të UÇK-së dhe vlerave të patjetërsueshme të saj, duhet të shprehë mbështetjen e pakursyer për dy çlirimtarët, Hashim Thaçi e Kadri Veseli 🇦🇱🇽🇰!

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Shtegtime nëpër Atdhe (LVII) Shkruan: Berat Luzha- Ohri është njëri…