Çifti shqiptar arrestohet në Zvicër, kishin kryer një krim në Itali

19 qershor 2024 | 20:22

Ata ishin shpallur në kërkim me fletarrest ndërkombëtar nga Italia.

Ngjarja ndodhi në Weiningen, njoftoi Policia Kantonale e Zurichut.

Zyrtarët policorë, vunë re një automjet me targa italiane në Zürcherstrasse.

Kur i kontrolluan të dyshuarit dhe automjetin e tyre, nuk arritën që t’i identifikonin.

Për këtë arsye policia i dërgoi në stacion.

Kur ata u legjitimuan, më pas rezultoi se bëhej fjalë për një shtetas shqiptar 44-vjeçar dhe një shtetase shqiptare 38-vjeçare, të cilët ishin në kërkim ndërkombëtar nga Italia.

Policia e Zurichut njoftoi se të dy ishin të arratisur nga një burg.

“Dy personat ikën nga ekzekutimi i një dënimi me burg lidhur me një krim të dhunshëm”. Dëmtimi i rëndë trupor konsiderohet krim i dhunshëm.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Grupi parlamentar i partisë katalunase “Junts” planifikon të hedhë në…