Çitaku: Roli i ShBA-së në Kosovë dhe rajon mbetet i pazëvendësueshëm

11 janar 2018 | 20:22

Ambasadorja e Kosovës në ShBA, Vlora Çitaku, ka bërë me dije se roli i ShBA-së në Kosovë dhe rajon mbetet i pazëvendësueshëm si garant i paqes dhe sigurisë.

“Dje Atasheu i Mbrojtjes së Kosovës në ShBA, Kolonel Ilir Qeriqi, takoi Sekretarin e Mbrojtjes së ShBA Mattis. Roli i ShBA-së në Kosovë dhe rajon mbetet i pazëvendësueshëm si garant i paqes dhe sigurisë”, ka shkruar në llogarinë e saj në “Facebook” ambasadorja Çitaku.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Profesori i marrëdhënieve ndërkombëtare, Afrim Hoti, ka thënë të mërkurën…