City dhe Tottenham në garë për yllin e Milanit

17 shtator 09:51

Manchester City dhe Tottenham po përgatiten për një duel në merkato për të rrëmbyer Theo Hernandez nga Milani.

“Qytetarët” janë në kërkim të një mbrojtësi të majtë dhe shikojnë te mbrojtësin e Milanit si përforcimin e duhur që në janar. Me Cancelon në të djathtë dhe Theon në të majtë Guardiola mund të ketë më shumë shpejtësi dhe teknik.

Tottenham fansi më special i francezit është drejtori sportiv Fabio Paratici i cili e njeh shumë mirë mbrojtësin.

Për Theo Hernandez City dhe Tottenham janë të gatshëm të paguajnë më shumë se 60 milionë euro, ndërkohë që Milani vështirë se do të heqë dorë nga mbrojtësi.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Armenia ka paraqitur ankesë ligjore në Gjykatën Ndërkombëtare të Drejtësisë…