City mposhti Huddersfieldin

20 janar 16:22

Manchester City e vazhdon garën e fortë për kreun e tabelës në Premier Ligë, pasi e mposhti sot Huddersfield Town (0-3).

Skuadra e Arijanet Muriq shënoi fitore ndaj skuadrës së Florent Hadergjonaj, kurse golat u shënuan nga Danilo, Raheem Sterling dhe Leroy Sane. Dy futbollistit shqiptar ishin në bankën rezervë.

Pas kësaj ndeshje City vazhdon të jetë katër pikë pas Liverpoolit, kurse Huddersfieldi zë vendin e fundit me vetëm 11 pikë.

/Epoka e re/

 

 

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Gjatë qëndrimit në Berlin, ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit…