Çka është Gjykata Speciale e Kosovës? (Video)

09 janar 2019 | 13:11

Duke filluar nga data 14 janar, disa ish-luftëtarë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës do të dëshmojnë para një prokurori special në Hagë.

Por, si do të funksionojnë Dhomat e Specializuara dhe Zyra e Prokurorit të Specializuar të Kosovës në territorin holandez? Për më shumë shikojeni videon e më poshtme. /Rel/

Çka është Gjykata Speciale?

Si do të funksionojnë Dhomat e Specializuara dhe Zyra e Prokurorit të Specializuar të Kosovës në territorin holandez?

Gepostet von Radio Evropa e Lirë am Mittwoch, 9. Januar 2019

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka thënë se…