Cremonese eliminon edhe Romën nga Kupa  

01 shkurt 23:01

Vazhdon magjia e Cremoneses në Kupën e Italisë. Pasi dërgoi në shtëpi Napolin, sonte u kualifikua në gjysmëfinale, pasi i preu një biletë të njëjtë me atë të skuadrës së Spalletit edhe Romës.

Ndeshja përfundoi 1-2, një gol i Dessers nga pika e bardhë një autogol i Celik vendosën takimin. Në fund pati gol edhe nga Andrea Belotti, por më kot. Marash Kumbulla luajti një pjesë loje për kryeqytetasit, për t’u ndërruar në pjesën e dytë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ka përfunduar në “Benito Villamarin”, supersfida mes Betis dhe Barcelonës,…