Cristiano Ronaldo pas eleminimit nga Botërori: Faleminderit Portugali, ëndrra ishte e bukur aq sa zgjati

11 dhjetor 17:00

Pasi u largua me sy të përlotur nga fusha e lojës, pas atij eliminimi surprizë nga Maroku, Cristiano Ronaldo ka reaguar për të gjitha ato çka ndodhën me Portugalinë dhe me të, në “Katar 2022”.

Në një postim në faqen e tij zyrtare në “Instagram”, Ronaldo e përshkroi fitimin e Kupës së Botës, si një ëndërr të madhe, e cila u shua mjerisht pasditen e djeshme.

Më tej në mesazhin e tij, një nga më të mirët e historisë së futbollit, u shpreh tepër qartë teksa theksoi përkushtimin dhe dashurinë e tij, për fanellën e Portugalisë.

“Fitimi i Kupës së Botës me Portugalinë ishte ëndrra më e madhe dhe më ambicioze e karrierës sime. Për fat të mirë kam fituar shumë tituj të dimensionit ndërkombëtar, përfshirë me Portugalinë, por vendosja e emrit të vendit tonë në majat më të larta të Botës ishte ëndrra ime më e madhe. Kam luftuar për të. Kam luftuar shumë për këtë ëndërr. Në 5 paraqitjet që bëra në Kupat e Botës gjatë 16 viteve, gjithmonë në krah të lojtarëve të mëdhenj dhe i mbështetur nga miliona portugez, dhashë gjithçka. Lërini të gjitha në fushë. Unë kurrë nuk e ktheva fytyrën nga lufta dhe kurrë nuk hoqa dorë nga ajo ëndërr”.

“Dje ëndrra përfundoi mjerisht. Nuk ia vlen të reagosh ndaj nxehtësisë. Thjesht dua që të gjithë ta dini se shumë është thënë, shumë është shkruar, shumë është spekuluar, por përkushtimi im për Portugalinë nuk ka ndryshuar për asnjë moment. Unë kam qenë gjithmonë një luftëtar për objektivin e të gjithëve dhe nuk do t’i ktheja kurrë shpinën kolegëve dhe vendit tim. Nuk ka shumë për të thënë tani për tani. Faleminderit Portugali. Faleminderit Katar. Ëndrra ishte e bukur sa zgjati. Tani, shpresoj që moti të jetë këshilltar i mirë dhe të lejojë secilin të nxjerrë përfundimet e veta”, është shprehur Cristiano Ronaldo.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj, ka reaguar për situatën në…