Daçiqi: Asociacioni, sprovë e madhe për BE-në

08 prill 2018 | 18:28

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, ka thënë se nuk do të ketë ndryshim të marrëveshjes për Asociacionin e Komunave me Shumicë Serbe.

Ai ka thënë se themelimi i këtij asociacioni do të jetë një sfidë për Bashkimin Evropian (BE).

“Themelimi i Asociacionit është një provë e madhe për BE, këtu do të kuptohet autoriteti i tyre”, ka thënë  Daçiqi për gazetën serbe “Blic”.

Daçiqi ka thënë se Serbia nuk do të lejojë që Kosova të fitojë një ulëse në OKB.

 

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Mbyllet në barazim 1-1 derbi i Madridit mes Realit dhe…