Dalin pamje nga takimi i Kurtit me Erdoganin

03 shkurt 19:06

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, ka pritur në takim kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, në pallatin Vahdettin në Stamboll.

Pas takimit, Kurti e Erdogan do të ketë edhe një konferencë për media, ka bërë të ditur Zyra e Kryeministrit, transmeton Klankosova.tv.

Bashkë me Kurtin, për në Turqi kanë udhëtuar edhe ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku, dhe ish-kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Qeveria e Kosovës po synon të futë nën kontroll financat…