Deçani shënon “Ditën e Gështenjës”

06 tetor 2019 | 15:27

Komuna e Deçanit sot ka organizuar “Ditën e Gështenjës”, ku përveç orës letrare me moton “Madhështia e Gështenjës Deçanase”, është bërë edhe pjekja e gështenjës dhe organizimi i aktiviteteve tjera.

Organizimi i kësaj dite është bërë në fshatin turistik Belle të komunës së Deçanit.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Përfaqësuesja e Kosovës në konkurrencën e femrave e ka zhvilluar…