Deçani vërshohet nga shiu (video)

03 shkurt 10:35

Gjendje pothuajse alarmante është paraqitur në mëngjesin e sotëm në Deçan. Ka mjaftuar pak shi dhe Deçani të kthehet në pellg.

Mund të shikoni disa video të cilat i kanë postuar qytetarët, ku shihet pjesa kryesore e qytetit e mbushur me uji.

Kjo gjendje thuhet të ketë ardhur nga mungesa e kanalizimit atmosferik.

L

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
U bënë pothuajse dy javë që pala serbe ndërpreu dialogun…