Del video | Përleshje e ashpër ashpër mes tifozëve anglezë dhe atyre serbë

16 qershor 2024 | 21:21

Shkak për këtë sherr u bënë disa shqiptarë, të cilët u përplasën me tifozët serbë dhe kjo bëri ndërhyrjen e atyre anglezë

Një përplasje e dhunshme ka ndodhur midis tifozëve serbë dhe atyre anglezë në rrugët e Gelsenkirchen vetëm disa orë përpara startit të ndeshjes mes dy kombëtareve.

Videoja e sherrit është bërë menjëherë virale, teksa shihen se një lokal kanë fluturuar karrige dhe tavolina nga njëra anë në tjetrën, teksa nuk mungoi as ndërhyrja e policisë gjermane.

Siç bëjnë me dije mediat e huaja, shkak për këtë sherr u bënë disa shqiptarë, të cilët u përplasën me tifozët serbë dhe kjo bëri ndërhyrjen e atyre anglezë. Por ky version ende nuk është konfirmuar zyrtarisht.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Edhe pse ju mungon liria, pasi që po mbahen që…