Dënohet Daku, reagon Ismet Munishi

23 qershor 2024 | 16:02

UEFA ka dënuar lojtarin shqiptar, Mirlind Daku.

Daku pas ndeshjes së Shqipërisë ndaj Kroacisë u rrëmbye nga emocionet siç tha dhe vet ai ku mori pjesë në thirrjet fyese ndaj maqedonëve dhe serbëve.

Për këtë gjest, lojtari kërkoi falje, megjithatë UEFA ka vendosur që ta suspendoj për dy ndeshje.

Rreth kësaj çështje ka reaguar trajneri kosovar, Ismet Munishi.

Munishi i doli në krah Dakut duke i bërë thirrje ta pranoj dënimin me sportivitet.

Ja postimi i tij i plotë:

“2 lojë për gabimin euforik Loqkaman.
Pranoje me qetsi dhe dinjitet
Ti ki me na dhuru Shume momente fantastike akoma .
Akoma nuk keni parë asgjë nga Daku , lojrat më Të mira akoma si ka luajtur , ai është zemra më e mirë se Të gjithë ju që e kritikoni .
Mirlind Daku është lojtar I kalibrit botërorë do të bindeni miqt e mi .
E përjetshme është Shqipnija”

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kroati Mate Rimac tri ditë më parë në Molsheim të…