Deputetët e PDK-së, takohen me strukturat e partisë dhe mërgatën në Zvicër, Shabani: Duhet të kujdesimi për diasporën

18 nëntor 2023 | 16:07

Deputetë e Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Isak Shabani e Blerta Deliu si dhe nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku së bashku me kryetarin e PDK-së për Zvicër, Ragip Xhakën, kanë takuar strukturat e partisë në mërgatë.

Kështu ka bërë të ditur përmes llogarisë së vet në “Facebook”, Isak Shabani.

“Së bashku me nëkryetaren e PDK-së znj. Vlora Çitaku, deputeten znj. Blerta Deliu dhe Kryetarin e PDK-së për Zvicër z. Ragip Xhaka zhvilluam një takim me strukturat e partisë dhe mërgatën tanë në Zvicër.

I falenderuam thellësisht për kontributin e tyre nëpër kohë dhe për këtë kanë përulësin tonë.

Historia jonë është e lashtë dhe e dhimbshme por është e jona”, ka shkruar Shabani.

Njoftimi i plotë i tij:

Së bashku me nëkryetaren e PDK-së znj. Vlora Çitaku, deputeten znj. Blerta Deliu dhe Kryetarin e PDK-së për Zvicër z. Ragip Xhaka zhvilluam një takim me strukturat e partisë dhe mërgatën tanë në Zvicër.

I falenderuam thellësisht për kontributin e tyre nëpër kohë dhe për këtë kanë përulësin tonë.

Historia jonë është e lashtë dhe e dhimbshme por është e jona.

Prandaj si shtet duhet të mendojmë e të kujdesimi për diasporën siç mendojmë për familjarët tanë sepse emigrimi nuk ka qenë vendim i lehtë për askënd. Prindërit që vendosin të jetojnë largë fëmijve, e fëmijët që vendosin të jetojnë largë prindërve, vështirë të thuhet se këtë ndonjëri e bëri nga vullneti.

Falenderim të veçantë për angazhimin e tyre i cili angazhim po krijon një frymë inkurajuse për të ardhmen premtuese të fitorës së PDK-së.

Shumë knaqësi që jemi takuar sot 🙏

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Oficerët doganor në pikën e kalimit kufitar në Vërmicë zbuluan…