Deputetët e Vetëvendosjes sjellin në Kuvend peticionin kundër demarkacionit

22 shkurt 2018 | 11:05

Deputetët e Vetëvendosjes kanë arritur në Kuvendin e Kosovës ku pritet të mbahet seancë e jashtëzakonshme për ratifikimin e demarkacionit me Malin e Zi.

Ata kanë sjellë me vete edhe peticionin e mëhershëm kundër demarkacionit. Në kohën kur është bërë ky peticion, AAK-ja dhe Nisma Socialdemokrate kanë qenë pjesë e opozitës.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka dekoruar sot…