Disa fshatra të Suharekës përfshihen nga zjarri (Foto)

10 mars 2019 | 14:03

Fshatrat Mushtisht, Budakovë dhe Semetisht në Komunën e Suharekës janë përfshirë nga zjarri. Lajmin e ka bërë me dije nëpërmjet llogarisë së vet në “Facebook”, kryetari i kësaj komune, Bali Muharremaj.

Me këtë rast, ai u ka bërë apel qytetarëve që të kenë kujdes në raport me ndezjen e zjarreve.

“Në Mushtisht, Budakovë dhe Semetisht ka zjarre aktive të cilat po shkaktojnë dëme kolosale. Apeloj tek të gjitha organet përgjegjëse e po ashtu edhe tek qytetarët që të kenë kujdes”, ka shkruar Muharremaj.

/Epoka e re/

Image may contain: mountain, sky, cloud, outdoor and natureImage may contain: mountain, sky, outdoor and natureImage may contain: mountain, sky, outdoor and natureImage may contain: tree, sky, outdoor and natureImage may contain: sky, cloud, tree, outdoor and nature

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Në Patrikanën e Beogradit presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, kryeministrja…