Distria dhe Nora arrin në finale

26 prill 2018 | 17:27

Sukseset e xhudisteve nga Kosova në Kampionatit Evropian që po mbahet në Tel Aviv po vazhdojnë.

Distria Krasniqi është kualifikuar në finale, pasi në gjysmëfinale e mposhti turken Irem Korkmaz duke e eliminuar pas tri ndëshkimeve. Në finale, Krasniqi përballet me rusen Natalia Kuziutina.

Në finale është kualifikuare edhe Nora Gjakova, ku përballë do ta këtë gjermanen Theresa Stoll.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka pritur…