Distria Krasniqi kualifikohet në finale

22 shtator 2023 | 11:43

Xhudistja kosovare Distria Krasniqi është kualifikuar në finale të Grand Prixit, që po mbahet në Azerbajxhan.

Krasniqi, në gjysmëfinale mposhti italianen Giuffrida, në kategorinë deri në 52 kilogramë. Pos Distrias, në gjysmëfinale është kualifikuar edhe Nora Gjakova, e cila do të ballafaqohet me Hasret Bozkurt, në kategorinë deri në 57 kilogramë.

Ndërsa nesër do të ndeshet Laura Fazliu, Loriana Kuka dhe Akil Gjakova.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Senatori Ted Cruz beson se Partia Demokratike do të përdorë…