Ditë të ngrohta edhe në javën tjetër

30 tetor 08:12

Ngrohtë, kthjellët dhe me diell edhe sot, parashikon “Prishtina Weather”.

Në orët e mëngjesit përgjatë ultësirave ka mundësi për formim të mjegullës.

Ndërsa me datë:

30.10 – Pas mëngjesit me mjegull në ultësira, gjatë ditës kryesisht me diell dhe ngrohtë.

31.10 – Vranësira kalimtare në mëngjes, gjatë ditës ngrohtë, me kthjellime dhe diell.

1.11 – Orëve të mëngjesit me mjegull përgjatë ultësirave, gjatë ditës ngrohtë, kryesisht me diell.

2.11 – Ngrohtë dhe kryesisht me diell.

Temperaturat minimale luhaten ndërmjet 4C deri 7C, maksimalet 20C deri 22C.

Erërat do të fryjë kryesisht nga veriu e verilindja 3-9m/s.

Shtypja atmosferike mbetet mbi vlera normale.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Në komunën e Prishtinës vazhdon edhe sot testimi i shndërrimit…