Dogana kap 750 litra vaj të kontrabanduar nga Serbia

06 gusht 17:34

Njësitet anti-kontrabandë të Doganës së Kosovës në regjinonin e Mitrovicës kanë kapur 750 litra vaj ushqimor të kontrabanduar me origjinë nga Serbia.

Sipas njoftimit të Doganës, vaji dhe automjeti janë sekuestruar.

Po ashtu për këtë rast kanë filluar edhe procedurat kundërvajtëse.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryeministri Albin Kurti ka reaguar pas sulmit me armë ndaj…