Dy klube gjermane në betejë për Pjacan e Juves

02 janar 2018 | 22:27

Derisa Juventusi është pajtuar me Schalken për huazimin e Marko Pjacas, në garë për kroatin është futur edhe Wolfsburgu.

Të martën mbrëma Sky Sport Italia, ka pohuar se Schalke është pajtuar për huazimin e tij deri në verë, pa opsionin për blerje, dhe në orët e fundit Wolsburgu ka bërë një ofertë të ngjashme për të.

Sipas Sky Sports, Pjaca dëshiron të huazohet te Wolfsburgu dhe gjatë orëve në vazhdim do të bëhet e ditur e ardhmja e mesfushorit që sapo është rikuperuar nga një lëndim i pësuar muaj më parë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ekspertët për të drejtat e njeriut në Kombet e Bashkuara,…