Dy ministrat e qeverisë Hoti sot vizitojnë Luginën e Preshevës

09 korrik 10:12

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla dhe ministri i Drejtësisë, Selim Selimi do të qëndrojnë sot (e enjte) në Luginë të Preshevës.

“Sot në një delegacion të përbashkët me ministrin e Drejtësisë së Republikës së Kosovës, z. Selim Selimi, vizitojmë Luginën e Preshevës”.

“Do takohemi me përfaqësuesit politikë shqiptarë, disa biznese lokale, dhe rininë e studentët – për t’u njoftuar nga afër me kushtet dhe pozitën e tyre atje” , është shprehur Haradinaj-Stublla.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Shtetet e Bashkuara të Amerikës vijojnë të jenë vendi më…