E pabesueshme: Onix Banja befason Vitinë në udhëtim, rezultate të “çmendura” në Ligën e Parë

20 prill 17:38

Onix e ka shkaktuar befasin e javës në Ligën e Parë, teksa në udhëtim ka arritur ta mposhtë skuadrën e Vitisë me rezultat minimal 0-1, raporton Gazetasheshi.com.

Kështu ekipi nga Banja i ka hequr mundësinë “idealistëve” për të luftuar deri në fundin e kampionatit për të kërkuar inkuadrimin në Superligë.

Trepça e ka fundosur edhe më shumë Ramiz Sadikun në fundin e tabelës, falë fitores në “Adem Jashari” (2-1).

Ndërkohë, Istogu me fitoren e realizuar ndaj Drenasit (2-1) është stabilizuar në mesin e tabelës.

Rezultate e ditës së shtunë dhe çiftet për ditën e diel:

E shtunë

Vitia – Onix 0-1
Istogu – Drenasi 2-1
Trepça – Ramiz Sadiku 2-0

E diel

Besa – Dukagjini
Vushtrria – Fushë Kosova
Kika- Arbëria
Bashkimi – 2 Korriku
Vllaznia – Vëllaznimi

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Shkollat Mehmet Akif kanë mbajtur sot me sukses Provimin Pranues…