E parkuar në të njëjtin vend prej 47 vitesh, makina kthehet në një atraksion turistik

22 nëntor 14:50

Një makinë e vjetër e parkuar për gati gjysmë shekulli në të njëjtin vend është kthyer në një atraksion turistik në Conegliano, Itali.

Më shumë se katër dekada më parë, Angelo Fregolent ndaloi së përdoruri makinën Lancia Fulvia, e parkoi pranë derës së shtëpisë së tij dhe nuk e ka lëvizur më kurrë.

Që nga viti 1974, ajo ka qenë gjithmonë e parkuar në të njëjtin vend.

Më pak se një muaj më parë autoritetet vendosën ta largonin nga vendi ku ishte parkuar.

Pasi të restaurohet, këshilli i qytetit do ta ekspozojë atë në një kopsht komunal që ndodhet përballë shtëpisë së Fregolent, pronarit të saj.Car Parked In Same Spot On Italian Street For 47 Years To Be Turned Into  MonumentConegliano, the Lancia Fulvia “web star” removed from via Zamboni after 40  years – Breaking Latest News

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kombëtarja e Anglisë ka njoftuar se ka vazhduar bashkëpunimin me…