E rrëmbyen kur ishte 2 vjeç, ritakohet me prindërit pas gati 40 vjetësh

18 shtator 12:08

Ky është momenti prekës që dy prindër të moshuar kinezë janë ribashkuar me djalin e tyre të humbur prej shumë kohësh, 38 vjet pasi ai ishte rrëmbyer.

Burri 70-vjeçar dhe gruaja e tij kishin kaluar gati katër dekadat e fundit duke u lutur për kthimin e fëmijës së tyre, me nofkën Jin Shui, i cili u rrëmbye nga shtëpia e tyre në moshën dy vjeç në 1982.
Pamjet emocionale tregojnë familjen duke shpërthyer në lot ndërsa më në fund përqafuan përsëri njëri-tjetrin sot pasi policia gjurmoi djalin me ndihmën e një baze të të dhënave kombëtare të ADN-së.
Familja nga një fshat i largët në provincën veriperëndimore të Kinës Shaanxi kishte jetuar një jetë të thjeshtë dhe të lumtur para se të shkatërrohej e gjitha në orën e vijë të 12 majit 1982.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ajo ka shijuar disa ditë të mira pushimi në Los…