Edhe një medalje për Kosovën, Akili rrëmben medaljen e bronztë

30 qershor 18:05

Kosova e fiton edhe një tjetër medalje në Lojërat Mesdhetare. Pas medaljes së artë që e rrëmbeu Laura Fazliu, xhudisti Akil Gjakova e fitoi medaljen e bronztë, pasi e mposhti në finale xhudistin italian, Manuel Lombardo (-73kg).

Deri tash Kosova ka fituar katër medalje: dy të arta dhe dy të bronzta.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazi dhe ai i PDK-së,…