Edhe një muaj paraburgim për Kurtin dhe Kadaj-Bujupin

27 dhjetor 2017 | 12:44

Gjykata Themelore e Prishtinës, ka vendosur që deputetëve të akuzuar, Albin Kurti dhe Donika Kadaj-Bujupi, t’iu vazhdohet masa e paraburgimit në kohëzgjatje prej një muaji.

Lajmin e ka bërë me dije deputetja e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu nëpërmjet llogarisë së vet në “Facebook”. “Albinit dhe Donikës gjyqtari i klanit ‘Pronto’ ia paska vazhduar edhe për 1 muaj paraburgimin!”, ka shkruar Haxhiu.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Partisë Demokratike (PD), Lulzim Basha, ka nisur nga…