Edita Tahiri merr pjesë në Kongresin e Paqes në Salzburg

06 tetor 2019 | 14:13

Ish-zëvendëskryeministrja dhe ish-ministrja e Dialogut, Edita Tahiri, është duke marrë pjesë në Kongresin e Paqes në Salzburg të Austrisë.

Në këtë kongres ajo do ta flasë për temën: “Paqja e sfiduar nga gjeopolitika”.

“‘Paqja e sfiduar nga gjeopolitika’ është tema për të cilën do të flas në Kongresin e Paqes në Salzburg të Austrisë. Kjo konferencë mbahet nën patronatin e presidentit austriak Alexander Van der Bellen”, ka shkruar Tahiri në llogarinë e vet në “Facebook”.

/Epoka e re/ 

Gepostet von Tahiri Edita am Samstag, 5. Oktober 2019

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Një mikroqark, vetëm pak milimetra në përmasa, po vendoset brenda…