Ekipi i Kosovës parakaloi në ceremoninë hapëse të Festivalit Olimpik Evropian Dimëror

11 shkurt 00:32

Ceremonia hapëse u mbajt të dielën mbrëma në stadiumin Olimpik “Asim Ferhatoviq Hasa” të Sarajevës, në të cilin 35 vjet më parë u hapën Lojërat Olimpike Dimërore “Sarajeva 1984”.

Flamurin e Kosovës e barti skitarja 16-vjeçare, Klea Vrella. Krahas Vrellës, ekipi Olimpik i Kosovës gjatë parakalimit përbëhej edhe nga: Elba Kokaj (skitare), Feim Kollçaku (trajner), Egzon Agani (trajner), Jeton Rudari (shef i misionit) dhe Kushtrim Krasniqi (zyrtar për media).

Kosova po përfaqësohet në EYOF me të dy skitaret, Klea Vrella dhe Elba Kokaj.
Hapjen zyrtare të EYOF-it, para rreth 20 mijë tifozëve dhe 1600 sportistëve nga 46 shtete të Evropës, e bënë presidenti i Komitetit Olimpik të Evropës, Janez Kocijançiq, si dhe drejtuesit e shtetit boshnjak dhe qytetit të Sarajevës.
Më pas ceremonia u përshkrua me koreografi madhështore, të përcjellura me fishekzjare.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Në bazë të një vendimi të Ministrisë së Punëve të…