Ekipi që kujdeset për pacientët me Covid-19 gjatë natës në QKUK

10 gusht 11:00

Stafi mjekësor i Qendrës Klinike dhe Universitare të Kosovës (QKUK) po ofron kujdes për pacientët që janë të prekur nga Covid-19 tash e gati gjashtë muaj.

Kujdesi po ofrohet për 24 përgjatë 24 orëve.

Infermieri Fitim Havolli, ka prezantuar ekipin që ka kujdestaruar gjatë natës në QKUK.

Shkrimi i plotë në “Facebook”:

INFERMIERËT E BASHKUAR DHE UNIK!
Ekipi kujdestare e frontit të parë dhe të fundit,tash e 6 muaj pa rreshtur duke u përballur me Covid-19.
Pas një kujdestarie nate me shumë punë por stabile dhe nënkontroll, bashkë pimë kafe me kolegët!
Ne do të ja dalim, bashkë ta mposhtim këtë virus!
#Mbajenimaskën,
#ruajedistancën,
#mbajehigjenën.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj,…