Eksperti amerikan: Francës dhe Holandës t’i vijë turp se si vepruan me Shqipërinë dhe Maqedoninë

28 tetor 13:14

Eksperti amerikan për Ballkanin, Danile Server i pranishëm në konferencën “Politika Amerikane në Ballkanin Perëndimor” ka thënë se Francës dhe Holandës duhet t’i vijë turp për mënyrën se si vepruan me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut për hapjen e negociatave.

“Kur erdha këtu 22 vite më parë vendi ishte në kaos total, tani vendi ka lulëzuar, tani ju keni përmbushur kriteret për të futur në BE. Francës dhe BE t’i vije turp se si vepruan me ju. Tani angazhohuni ndaj kërkesave, ju mund të përparoni ende edhe pa negociatat. Vonesa nuk duhet të ndikojë në gjëra të tjera”, ka thënë ai, transmeton “TCh”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Prokurori i Shtetit ka njoftuar se gjatë 24 orëve të…