Elhami Shabani i argjendtë, Herolind Nishevci i bronztë

16 tetor 16:27

Dy medalje tjera janë fituar sot nga karateistët tanë në Kampionatin Ballkanik të karatesë, që po mbahet në Poreç të Kroacisë.

Medaljen e argjendtë e fitoi Elhami Shabani në kategorinë -75 kg. Ai shënoi katër fitore, ndërsa humbje pësoi në finale nga turku Enes Bulut.

Herolind Nishevci u stolis me medaljen e bronztë në kategorinë +84 kg. Nishevci shënoi katër fitore, ndërsa në luftën për të bronztën mundi Luka Vukoviq të Serbisë.

Një ditë më parë, medaljen e bronztë e fitoi Fortesa Orana.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ish-kryetari i Komunës së Klinës, Sokol Bashota dhe ish-nënkryetari i…