‘Elkos Group’ bëhet ‘krah’ i Besës

15 gusht 13:57

Është finalizuar marrëveshja e bashkëpunimit në mes “Elkos Group” dhe FC Besa Pejë.

“Nga sot nisi etapa e re në rikthimin e lavdisë së sportit pejan, ku edhe u finalizua bashkëpunimi dhe përkrahja që ‘Elkos Group’ do ta bëjë për FC Besa. Me këtë marrëveshje definohet strategjia dhe përkrahja e garantuar financiar në përmirësimin e gjendjes në klub si dhe trasohet rruga e FC Besa për rikthim në Superligën e Kosovës në futboll”, thuhet në njoftimin e klubit pejan.

Fotografia e FC Besa

“Falënderojmë pronarin e ‘Elkos Group’ dhe ‘ETC’, Ramiz Kelmendi i cili me kontributin dhe angazhimin e tij bën të mundur zhvillimin e sportit tek gjeneratat e reja dhe mundëson jetësimin e Besës kampion”, thuhet ndër të tjera në njoftimin e skuadrës së Besës.

/Epoka e re/

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, ka përuruar pajisjen e re…