Enkileda Carja e bronztë në botërorin e peshëngritjes

29 mars 11:28

Peshëngritësja perspektive shqiptare Enkileda Carja ka fituar medaljen e bronztë në kampionatin botëror për të rinj në peshëngritje, ngjarje që po zhvillohet në qytetin e Durrësit.

Ajo u plasua e treta në peshën 59kg, duke i dhënë Shqipërisë dy medalje, në stilin e shkëputjes dhe në dygarësh.

Sipas IWF (Federata Ndërkombëtare e Peshëngritjes), Carja është peshëngritësja e vetëm deri më tani që ka marrë medalje edhe pse garon në baterinë B.

 

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Peshëngritësja perspektive shqiptare Enkileda Carja ka fituar medaljen e bronztë…